NÁŠ PŘÍBĚH

 
 

Od začátku do toho jdeme naplno

 
 

Co se stane, když Čech potká Slovenku a oba mají rádi pivo? Založí si pivovar, přece. Přesně takhle se roku 2016 začala psát historie řemeslného pivovaru Pioneer Beer ze Žatce.


Michal je sládek a Miriama je odbornice přes marketing. A určitě ne náhodou se potkali zrovna na Žatecku. Tam, kde je půda rudá a rodí ten nejlepší chmel na světě. Velký sen o vlastním pivovaru se začal zhmotňovat, když objevili starý nevyužívaný sklad chmele, který si přímo říkal o nový smysl života. Nastal kolotoč vyjednávání s bankami a dodavateli, rozsáhlá rekonstrukce a zařizování, aby v září 2018 konečně mohli uvařit první várku svého vlastního piva.

Pioneer Beer odkazuje na tradici pivovarnictví, ale zároveň se nebojí dát na stůl něco nového a odvážného. Pro konzervativní pijáky vaříme klasické ležáky a pro ty, kteří rádi objevují nové chutě, experimentujeme s novými odrůdami žateckého chmele. Chuť citrusů, jahod nebo tropického ovoce - to a mnohem víc ucítíte v našich pivních speciálech. 

Sny se nedají spoutat a vášeň k dobrému pivu už vůbec ne.
 

PIONEER BEER TÝM

Michal

Sládek

To je člověk na svým místě. Odmalička přesně věděl, co chce. Možná bylo něco ve vzduchu, přece jenom pochází z okresu, kde roste nejlepší chmel na světě. Vystudoval obor pivovarství sladařství a pracoval v několika velkých pivovarech, než si řekl, že to chce dělat pěkně po svým, v malým a vymazleně.

Miri

Marketing a Obchod

Je to pravá Slovena. Nic není problém, héj, a do panákového souboje se s ní radši nepouštěj, pokud nechceš odejít  s pošramoceným egem. A co je nejvíc nejdůležitější – miluje pivo. To znamená, že ji Michal k myšlence založit řemeslný pivovar ani nemusel moc dlouho přemlouvat.

Honza

Podsládek

Honza je pravá ruka Michala. Je to šikovný chlapík. Vařil si vlastní pivo doma a pak se rozhodl seknout s prací a věnovat se tomu, co ho baví. Všechno to do sebe parádně zapadlo, protože přesně v tu samou chvíli zrovna Pioneer Beer hledali někoho, kdo posílí jejich tým. Ať žije Slaný!

Sklep5

Grafika a texty

Jsou věci, na který si netroufáme a rádi je předelegujeme na jiné lidi. Proto jsme spojili síly s grafikem Františkem a copywriterkou Péťou. Pomáhají nám s vizuální stránkou, protože jsme tušili, že dělat si obrázky v Malování nebude vončo, a taky se starají o to, aby naše texty měly hlavu a patu.
 

KDE SI DÁŠ NAŠE PIVO?

 
 

Pioneer Beer pivo si můžeš vychutnat na spoustě míst v České republice, na Slovensku i v Německu.

 
parallax background
 

PIVOVAR & PIVNICE

 
 

Nahlédni k nám pod pokličku


Pivovar jsme otevřeli v roce 2018. O rok později začala fungovat pivní zahrádka a než začala zima, přivítali jsme první milovníky piva i uvnitř. Vejde se k nám okolo 80 hostů. K fajnovému pivu nabízíme i regionální pochoutky.
 

CHCEŠ SE NA NĚCO ZEPTAT? PŘIJĎ NEBO NAPIŠ!

Náměstí Prokopa Velkého 303, Žatec 438 01
miriama@pioneerbeer.cz


    Tvoje údaje použijeme pouze, abychom tě kontaktovali.
    Data nesbíráme, ani je nesdílíme s žádnou třetí stranou.